2019-11 – NÁVRAT DOMŮ cz

NÁVRAT DOMŮ

Jason Rowe (UK)

22.-24.11.2019
PRAHA

OTEVŘENÝ VEČER A VÍKENDOVÁ DÍLNA 5RYTMŮ

about workshop in english|


‘Tělo nelže.’
Gabrielle Roth


Pohyb je nejrychlejší a nejpřímější cestou zpět do těla.

Jsme schopni zahodit minulost, zapomenout na budoucnost a propadnout okamžiku, kdy jsou jen naše chodidla a jejich pohyb.

Praxe 5Rytmů nám nabízí cestu zpět domů, sjednocuje nás – výdech a nádech, krok za krokem, v pohybu i v tanci, v životě.

Bude tu prostor klid i divoký pohyb, přes vedenou část i vlastní průzkum, ať již o samotě či s podporou skupiny.

Přijďte nakouknout skrze otevřený večer či se plně pustit do průzkumu skrze víkendovou dílnu.


INFORMACE

OTEVŘENÝ VEČER

Pátek 22.11.2019
19:30 – 21:30

DÍLNA

Sobota 23.11.2019
11:00 – 18:00
Neděle 24.11.2019
10:00 – 17:00

KDE

DDM Ulita (web)
Na Balkáně 2866/17a, 130 00 Praha 3-Žižkov (mapa)


CENA


pouze otevřený večer
450,- Kč / 18,- EU při platbě do 05.11.2019,
poté 550,- Kč / 22,- EU

pouze dílna
3.300,- Kč / 130,- EU při platbě zálohy do 05.11.2019,
poté 3.700,- Kč / 146,- EU
(platbu lze rozdělit zálohou 1.500,- Kč / 60,- EU)

dílna + otevřený večer
3.500,- Kč / 138,- EU při platbě zálohy do 05.11.2019,
poté 3.900,- Kč / 153,- EU
(platbu lze rozdělit zálohou 1.500,- Kč / 60,- EU)


Dílna je vedena v angličtině s tlumočením do češtiny.

| REGISTRACE |

Údaje pro platbu vám budou zaslány emailem po vyplnění přihlášky.

Vaše místo bude rezervováno po vyplnění přihlášky a úhrady zálohy.
Storno poplatek dle termínu odhlášení. Podrobnosti v podmínkách účasti.O 5RYTMECH

Vytvořeno Gabrielle Roth a praktikováno desítkami tisíc lidí po celém světě. 5Rytmů je filozofie, úhel pohledu, umění a dynamická pohybová meditační praxe.

Pohyb je lék i metafora, sahající napříč všemi jazyky, kulturami a věkovými skupinami.

5Rytmů zahrnuje Plynutí, Staccato, Chaos, Lyriku a Klid. Těchto pět způsobů pohybu představuje pět způsobů bytí.

Mysl, emoce a tělo. Jsou to chodidla, boky, hlava, ruce a dech. Na konci každé z vln je pocit svobody a přítomnosti v daném okamžiku.

Může se to zdát jednoduché, ale je třeba praxe, odevzdání se a naslouchání vlastnímu vnitřnímu světu.

Kdekoli se praktikuje 5Rytmů, zrodí se komunita, která tančí, potí se, mění se, podporuje a poskytuje bezpečný prostor pro každého z nás.

Je to tvořivost, propojení, společenství.JASON ROWE

profil na 5Rhytms.com | stránky na FB

Jason Rowe propadl 5Rytmům v roce 2003, načež absolvoval výcvik u zakladatelky Gabrielle Roth a v roce 2011 se stal akreditovaným učitelem. Pod vedením Jonathana Horana se v roce 2015 kvalifikoval pro vedení úrovně „Heartbeat“. Vede pravidelné otevřené lekce a dílny ve Velké Británii i mimo ni. Celoživotně žije a pracuje v Londýně.
‘NÁVRAT DOMŮ’

INTERVIEW S JASONEM

Popsal bys prosím cestu, která tě přivedla k tomu, že jsi nyní učitelem 5Rytmů na plný úvazek? Proč jsi se rozhodl vydat tímto směrem a co bylo pro tebe bodem zlomu, kdy jsi věděl „to je ono“?

5Rytmů jsem objevil v roce 2003 a okamžitě jsem si tuto praxi zamiloval. Tančil jsem v pravidelných lekcích, jak jen jsem mohl, a začal jsem chodit na delší workshopy. Po několika letech jsem přemýšlel, jestli se chci stát učitelem a odjet na Západní pobřeží USA, abych tančil s Gabrielle Roth. Tam jsem našel svou odpověď. Nešlo to přes hlavu. Byl to niterný tělesný zážitek, který promluvil zevnitř. Promlouval ke mně skrze pobřežní krajinu, pronikal ke mně do auta, kterým jsem cestoval, šel přímo k jádru. Rozpuštění vnějšího a vnitřního bytí.

Máš své dennodenní závazky k tanečnímu kmeni v Británii, kde máš pravidelné večerní lekce. Taky máš dílny pro taneční kmeny v několika zemích. Jsi též mentorem několika studentů 5Rytmů na jejich cestě k učitelství. Jakou roli v tvém životě hraje služba? Komu či čemu se snažíš sloužit a proč?

Tančil jsem do jádra map praxe 5Rytmů: Vlny (Waves), Tepu (Heartbeat), Cyklů (Cycles) a Zrcadel (Mirrors) a zažil jsem je jako kompletní, integrativní a transformativní mandalu léčení. Když jsem se poddal jejich opakovaným lekcím, být s ostatními na stejné cestě se stalo požehnáním. Služba se prostě stane. Organicky.

„Návrat domů“ – co to pro tebe znamená a proč si myslíš, že toto téma stojí za prozkoumání?

Jsem opravdu nadšený, že mohu v Praze tuto dílnu nabídnout. Jako lidé svoje životní zkušenosti často externalizujeme prostřednictvím kulturního podmiňování a vzdalujeme se od toho, kým skutečně jsme. Tanec je nejrychlejší a nejpřímější cestou zpět do těla. Jak Gabrielle vždycky říkala: „Tělo nelže.“ A jak se poddáváme mapě Vln (Waves), přistáváme do našich pravých a organických já. Jsme schopni „zahodit minulost, zapomenout na budoucnost a propadnout okamžiku, kdy jsou jen naše chodidla a jejich pohyb.“ Plně přijmout sílu bytí.

Je tu ještě něco, co chceš říci našemu kmeni?

Bylo pro mě obrovským požehnáním učit v České republice a během posledních tři a půl let být svědkem neustálého vývoje zdejšího tanečního kmene 5Rytmů. Na tanečních parketech, které se dotýkají mého srdce, je živost a pokora. Těším se, až se letos v zimě opět osobně potkáme.


| CHCI SE PŘIHLÁST |VÍCE O 5RYTMECH

O 5Rytmech se můžete dovědět, přímo od zakladatelky Gabrielle Roth v tomto videu, na domovských stránkách 5Rhythms, nebo též v naší sekci o 5Rytmech.

ZAMĚŘENO NA LEKTORA

JASON ROWE

přeloženo z „5Rhythms Tribe | June Teacher Spotlight 2019“


Všechen život je posvátný.

Pamatuji si, jak jsem jako dítě seděl na okraji školního hřiště a cítil ke všemu takovou lásku. Ten okamžik dal mému životu velký význam.

Byl jsem vychován v londýnské rodině ze střední třídy, která se nehlásila k žádnému náboženství, v době, kdy se Spojené království zaměřovalo na materiál – vlastnictví, peníze, konkurenci. Tak jsem se i já vydal tímto směrem. A navzdory úspěchu v této rovině, jsem byl ve svých 33 letech prázdný a zlomený. Bylo to poprvé, kdy jsem byl schopen požádat o pomoc a přijmout ji.

O čtyři roky později, v dubnu 2003, našly moje nohy parket 5Rytmů, kde mě ovládl pocit skutečné lásky. Můj vnitřní tanečník byl propuštěn, aby prozkoumal základní mapy praxe 5Rytmů: Vlny (Waves), Tep (Hearbeat), Cykly (Cycles) a Zrcadla (Mirrors). Kompletní, integrativní, transformativní a léčivá mandala.

V roce 2005 jsem na tanečním parketu potkal svou současnou partnerku Angelu (také učitelku 5R). Od té doby spolu žijeme a máme třináctiletou dceru.

Ze studií u Gabrielle Roth v roce 2011 si pamatuji, jak říkala, že učitelé přicházejí a odcházejí. A to, že být učitelem je čistě o trvalém závazku k tanci. 5Rytmů je mým učitelem.

Zahájil jsem pravidelné lekce a s požehnáním od Gabrielle začal pracovat se seniory a dětmi s těžkým zdravotním postižením.

V letech 2014 až 2015 jsem prošel výcvikem pro výuku mapy Tepu (Heartbeat) s Jonathanem Horanem. Tato roční cesta mi přinesla hluboké lidství a pokoru do všech oblastí mého života.

Jason Rowe
5Rhythms Tribe | June Teacher Spotlight 2019DÍLNU POŘÁDÁ / KONTAKT

JOSEF TŮŠA

Josef Tusa

email@joseftusa.cz | +420 734 547 926 |
profil na 5Rhytms.com

Josefova FB skupina 5Rytmů s aktuálními informacemi
o pravidelných večerech a dílnách které pořádá.


| PŘIHLÁŠKA |