2019-10 – MOUDROST NEZNÁMÉHO

MOUDROST NEZNÁMÉHO

Irena Taskovski
(UK/Indie/Bosna)

20.10.2019
PRAHA

OTEVŘENÝ VEČER 5RYTMŮ

about this evening in english|

Moudrost….. vždy obsahuje propojení mezi známým a neznámým, objevováním a tajemstvím, akcí a klidem, slovy a tichem.

Život je plný nejistost a překvapení – jak se vám daří s tímto v životě tančit? Jak snadno se přizpůsobujete změnám?

Jaký vztah máte k novým věcem kolem vás? Uvíznete, zamrznete nebo vymýšlíte nové způsoby bytí, naladění, důvěry? Jak nově přistupovat k věcem kolem vás? Jak být kreativní?

Předchozí zkušenost s tancem 5Rytmů není nutná.
Začátečníci i pokročilí jsou vítáni.

CO ZAŽIJEŠ?

Tanec s otevřenou, upřímnou, vitální, překypující a vřelou ženou. S ženou s vášní pro život a s pochopením pro lidské nedokonalosti, slabosti a smutky. Která má stejnou touhu po kráse, lásce a míru, jako máš ty.

Která neutíká do idealizovaných představ o životě a o světě kolem nás, a přesto hluboce věří v lidskost v každém jedinci. Svým příkladem, svým entusiasmem, důvěrou a touhou po lepším světě, probouzí bojovníka za lásku, krásu a mír v každém z nás.


INFORMACE

OTEVŘENÝ VEČER

Neděle 20.10.2019
17:00 – 20:00

(příchod od 16:30h)

KDE

taneční škola Ivy Langerové

Štorchova 1555/5, Praha 8, Rohanský ostrov (mapa)

sál 3 v prvním patře

CENA

350,- Kč

nebo 600Kč za 2 osoby, pokud někoho přivedete


Večer je veden v češtině.

| REGISTRACE |

ladka.rosikova@email.cz

Údaje pro platbu vám budou zaslány emailem po vyplnění přihlášky.
Vaše místo bude rezervováno po vyplnění přihlášky a úhrady zálohy.IRENA TASKOVSKI

profil na 5Rhytms.com | stránky na FB

Irena je certifikovaná lektorka 5Rytmů® a Biodanzy, koučka pracující s tělem (Embodied Leadership Coach), filmová tvůrkyně, podnikatelka a matka. Narodila se v Bosně, žije mezi komunitním centrem Auroville City (Indie) a Londýnem a v Čechách strávila část svého života. Planetu Zemi nazývá svým domovem.VÍCE O 5RYTMECH

O 5Rytmech se můžete dovědět, přímo od zakladatelky Gabrielle Roth v tomto videu, na domovských stránkách 5Rhythms, nebo též v naší sekci o 5Rytmech.

5Rytmů® (5Rhythms®) je dynamická meditace pohybem, vytvořená americkou tanečnicí, terapeutkou a charismatickou šamankou Gabrielle Roth (1941-2012).

Tanec 5Rytmů®, praktikován desítkami tisíc lidí po celém světě,je filozofií, perspektivou, uměním a dynamickým pohybem.

Je to dynamická pohybová praxe vycházející z principu, že pokud dáte psychiku do pohybu, začne se sama léčit. Pohyb, který je lékem i metaforou, sahá napříč všemi jazyky, kulturami a věkovými skupinami a mění tak utrpení na umění, umění na vědomí a vědomí na akci.

Všude tam, kde se praktikuje 5Rytmů®, se rodí komunita, aby tančila, potila se v tanci, měnila se, podpořila se navzájem a poskytla bezpečný prostor pro každého z nás, abychom rozbili ego a probudili úžasnou, nepředvídatelnou, fascinující, na hraně se pohybující hvězdnou část v nás, která touží po tom být osvobozena.

Tvořivost. Spojení. Společenství.

ZAMĚŘENO NA LEKTORA

IRENA TASKOVSKI

V 17 letech jsem se přestěhovala kvůli válce z Bosny, kde jsem se narodila, bez znalosti češtiny do Prahy. Musela jsem takřka přes noc dospět. Studovala jsem zde zdravotní školu, ale, ve skutečnosti jsem nastoupila do Školy života. Musela jsem se naučit samostatnosti i spolupráci. Intuici, citlivosti a poctivé práci. Naučila jsem se rozvíjet svou kreativitu, štědrost a schopnost řešit problémy. Mým životním krédem se stalo, že všechno je možné, jen v to musíš věřit a jít si za tím. A můj vlastní životní příběh je toho důkazem.

Po ukončení zdravotní školy, jsem pochopila, že medicína není přesně ten obor, kterým bych chtěla pomáhat lidem. Hledala jsem nějaký tvořivější přístup. Přitáhl si mě dokumentární film. Vystudovala jsem FAMU v Praze a později získala magisterský titul na Londýnské NFTS.

V Londýně jsem založila a již 15 let vedu úspěšnou společnost, která šíří do světa dokumentární filmy s inspirujícími lidskými příběhy a sociální tematikou. Současně učím a koučuji filmaře a umělce v mnoha zemích, jak plně rozvinout jejich vlastní kreativní potenciál a uplatnit ho v profesním životě.

Cestuji po celém světě a objevuji a poznávám jiné kultury, náboženství, přírodu, jídlo a zvyky a díky tomu poznávám stále více a více, že přes všechny vnější rozdílnosti je v každém člověku na této planetě stejné lidské jádro. Stejná touha po míru, kráse a lásce.

Díky svému vykořenění z rodné země jsem roky hledala místo k životu, kde by lidé mohli žít, rozvíjet se a růst společně v míru a harmonii. Nakonec jsem zakotvila v komunitním společenství v indickém Aurowille.(www.auroville.org), kde žiji již tři roky se svým partnerem a naším 5 letým synem.

Irenina cesta tance:

V roce 2008 jsem žila v Praze a procházela jsem osobní i profesní krizí. Tehdy jsem prvně vstoupila do tanečního sálu, kde byl workshop tance 5-ti Rytmů. Byla jsem naprosto unešená. Začala jsem pravidelně tančit s Raducou Vojáčkovou a jinými úžasnými učiteli, které ona v té době zvala do Prahy.

Tanec se mi stal cestou, jak se otevírat sama sobě, cestou k hlubšímu a hlubšímu sebepoznání, pochopení a transformaci.

Naprosto jsem se do tance zamilovala a došlo mi, že tanec je tou medicínou, kterou chci pomáhat druhým poznávat sama sebe, chápat a přijímat se, duchovně růst a otevírat se vlastnímu tvůrčímu potenciálu.

Tanec se stal neoddělitelnou součástí mého života. V roce 2010 jsem dokončila trénink v Biodanze, stále jsem pokračovala v praktikování tance 5Rytmů® a v dubnu 2018 jsem se stala akreditovanou učitelkou tance 5Rytmů®.

V Aurowille vedu 3x týdně lekce tance a taneční dílny v Indii, Bosně, Německu, a ČR.DÍLNU POŘÁDÁ / KONTAKT

LAĎKA ROSÍKOVÁ

Ladka Rosikova

ladka.rosikova@email.cz
profil na 5Rhytms.com

Ladčina FB stránka s aktuálními informacemi
o pravidelných večerech a dílnách které pořádá.