Tancem k radosti ze života
"Když dáte do pohybu tělo, to rozpohybuje duši a ta se sama začne léčit" (G. Roth)

Delší pobytové dílny

Prameny

Šestidenní pobytová dílna zaměřená na zklidnění a pročištění mysli formou cvičení, tance a meditace. Je určena hlavně všem zájemcům o osobní rozvoj formou meditaci v pohybu i klidu. Poskytuje základní nástroje k vlastní osobní dennodenní praxi.
Všechny aktivity - cvičení, tanec, meditace - využívají k práci s myslí zaměření pozornosti: v systému cvičení hlavně na přesnost pohybu, propojení s dechem a souhru aktivity i uvolnění jednotlivých částí těla. Tanec otevírá nové pohybové možnosti a zaměřuje se na proces uvolňování, následování, odevzdávání, pouštění, jinak řečeno na osvojování si pohledu na svět z pozice svědka. Meditace zohledňuje předchozí postupy a ústí ve cvičení hledající prožitek jasné a čisté mysli.
Cvičení pro správné držení těla vychází z filozofie jógy a aplikuje nejnovější poznatky z oblasti fyzioterapie podle renomovaného fyzioterapeuta a učitele jógy Jiřího Čumpelíka.
Tanec 5 rytmů je zaměřen na seznámení a prohloubení pohybových principů jednotlivých rytmů a hlubší proniknutí do rytmu chaosu - spojeného s mentálním světem.
Meditace je kombinována s pohybem. Vychází z meditační praxe Roba Preece, jenž je hluboce zasvěcen do učení tantrického buddhismu.

 

Inspirace

 Čtyřdenní letní (tradičně červencová) dílna je určená všem vážným a vášnivým příznivcům tance - hlavně těm, kteří se sami chtějí stát lektory tance a plně si uvědomují, že k tomu potřebují být sami zkušenými tanečníky i osvojit si práci s nejrůznějšími procesy, které tanec podněcuje.  Je zaměřena na rozvíjení vlastních pohybových schopností, prohloubení vnímání prožitků a procesů podnícených tancem a též na výuku spontánního tance. Vítáni jsou stejně i ti, kteří mají právě v létě možnost tančit či strádají nedostatkem tance v letní "okurkové" sezoně.

Každý den se konají 2 praktické taneční lekce, doplněné teoretickou lekcí diskusního charakteru, meditacemi, společným zpíváním atd.

Základem pohybového tréninku je každý den jedna, popř. dvě 2 – 3hodinové lekce tance 5 rytmů, zaměřené na zkoumání a rozvíjení pohybových tvarů a rozšiřování a scelování vědomí těla. Výuka vychází jednak z pohybových principů a jednak ze symbolických významů jednotlivých rytmů - plynutí, staccata, chaosu, lyriky a klidu.

Dílna je určena všem zájemcům o pohyb, tanec a osobní rozvoj.

   


mapy_468x60_3

Toto je alternativní obsah.